En İyi Bilgisayar

En İyi Bilgisayar

- in TEKNOLOJİ
101
0

 

Piyasada bir çok marka bilgisayar ve laptoplar karşımıza çıkmaktadır. En iyi bilgisayarı almak istiyorsunuz fakat karşılaştırmalar yaparken aklınız bir hayli karışıyor. Bir çok marka bilgisayarların ekran kartlarını, anakart, işlemcilerini, sabit diskleri vs karşılaştırıyorsunuz hangisi iyi diye düşünüp duruyorsunuz ve bir türlü işin içinden çıkamıyorsunuz. Yaptığınız çünkü yanlış, öncelikle baktığınız sistemin sizin istediklerinizi ne doğrultuda karşılamakta ve ne için kullanmak istediğinizdir önemli olan. Buna karar verdikten sonra donanımları inceleyebilirsiniz, bu sayede ne tür bir bilgisayar işinize yarayacağını bulabilir ve alabilirsiniz.

 

En iyi bilgisayar demek en pahalı bilgisayar demek değildir aslında. Alacağınız bilgisayarınızın donanımlarının sizin işinizi görebilmesidir önemli olan. Bir oyun bilgisayarıyla ofis-ev bilgisayarları birbirinden farklıdır, oyun bilgisayarlarının yüksek performansından dolayı üst düzey donanıma sahiptir. Ev-ofis bilgisayarları ise fazla performans gerekmediğinden alt düzey donanım fazlasıyla yeterlidir. İşlemcilere baktığınızda ya Intel ya da AMD dir. Intel performans ve fiyat açısından bir tık öndedir fakat AMD işlemcisini de fazla küçümsememek gerekir. Ekran kartlarına bakınca burada da iki seçenek vardır, Nvidia ve AMD. Bunların öne çıkan ekran karı markalarıdır.

 

Oyun bilgisayarı almak isteyenler genellikle dış görünümüne de önem vermektedir. Oyun bilgisayarları geniş ekrana sahip olmaktadır. Klavyeye bakıldığı zaman WASD tuşları oyunda kullanıldığı belirginleştirilmiştir. Kimi bilgisayarların klavyelerinde bu tuşlar oyun esnasında titremektedir, bir de tuşlar ışıklandırılmış olup karanlıkta kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Oyun, ev-ofis bilgisayarlarına kulaklık ve mikrofonda dahi edilebilir. Bunlar isteğe bağlı elemanlardır.

Tüm bunların dışında bilgisayarınızı yanınızda taşımak istiyorsanız, bir laptop almanızda fayda vardır. Alacağınız laptopun ağırlığına dikkat etmenizi tavsiye ederiz, ağır laptoplar taşıma zorluğu yarattığı gibi size bel ağrıları da yaşatabilir.

 

Kısacası söylemek istediğimiz bilgisayarlarınızı almadan önce ne amaçla kullanmak istediğinizi belirleyin ve buna göre donanımları karşılaştırıp bilgisayarınızı alın.

Eğer yinede isteklerinizi karşılayabilecek bir bilgisayar bulamadıysanız, örneğin ekran kartı mükemmel fakat işlemcisi düşük vs. o zaman kendi bilgisayarınız kendiniz toplayabilirsiniz.

 

Sitemizi ziyaret edip ürünlerimizi daha yakından inceleyebilirsiniz. Daha kapsamlı bilgi istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

 

 

 

About the author

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Toplama Bilgisayar Hesaplama

Teknoloji çağında yaşadığımız için masaüstü bilgisayarlar, laptoplar, tabletler