En uygun Notebook

En uygun Notebook

- in DÜNYA
93
0

Size bu bloğum da nasıl en uygun notebook alınır onu açıklayacağım iyi ve uygun bir notebook için aşağıda değindiğim özelliklere  dikkat ederek size uygun olan ürünü seçereseniz pişman olma payını en aza indirgemiş oluruz.

  1. Ekran boyutu: Şahsi fikrimiz laptop alırken 15.6 inç ekranı olan dizüstü bilgisayar almanız.
  2. İşletim Sistemi: Artık birçok  laptop üreticisi/dağıtımcısı işletim sistemi olarak lisanslı  windows 7 ,windows 8 ve wındows 10 serilerinden vermekteler. Şahsi fikrimiz windows 10 işletim sistemi ile verilen dizüstü bilgisayar almanız yönünde. Bazı firmalar laptopu aldığınızda işletim sistemi cd sini vermiyor bunları da göz önünde bulundurun. Nasıl oluyor derseniz vermeyenlerin birçoğu harddiskinizin bir kısmını bölmüş işletim sistemi ve donanım sürücülerini oraya eklemişlerdir. Her ürünün web sayfası var okuduklarınızdan bunu göremedi iseniz çekinmeyin eposta atın veya telefon açın bu durumu sorun.
  3. Ekran kartı: Ekran kartı ise şahsi fikrimiz 2gb ve üzeri almanızdır. Artık yazılımlar gelişti, web standartları ağırlaştı, oyun grafikleri zaten canlı film gibi. 2gb altındaki ekran kartı olan bilgisayarlar birçok uygulamada özellikle oyunlarda yetersizler.
  4. Bellek: Ram(Rastgele erişimli hafıza) konusuna gelince kesinlikle minumum 4gb ve üzeri ram üzerinde olan laptop alınmalı. 8gb li bir dizüstü bilgisayar seçimi iyi bir tercih olacaktır.
  5. Batarya Ömrü: Laptoplarda belki de en önemli konulardan birisi de batarya ömrüdür. 6 cell ve üzeri yazanları tercih edin. Ürünü satın alırken mutlaka kontrol edin.
  6. Sabit disk: Harddisk yani sabit disk konusuna gelince tavsiyemiz 750gb ve üzeridir.
  7. İşlemci: CPU (Merkezi işlem birimi) Minumum intel core i5 veya i7 amd serilerinden ise a8 veya a10 doğru bir tercih olacaktır.
  8. Kablolu/Kablosuz ağ kartı: Wireless 802.11b/g/n özelliğine sahip (N harfinin olmasını özellikle kontrol edin) kablosuz wifi kartının, 100/1000 Base T yani 100mb-1gb destekli kablolu ağ kartının olup olmadığına dikkat edin.
  9. Webcam: Kamera hususu aslına bakarsanız önemli, sosyal ağlar, mesajlaşma programları hayatın için de hem dizüstü kullanıp hem de harici webkamerası kullanmak hoş durumlar oluşturmayacaktır o yüzden üzerinde webcamı olup olmadığına dikkat edin.

En önemli hususlar bunlar idi. Acele etmeyin.  Ve güvenilir bir siteden alışveriş yapmayı tercih edin .Bana güvenin çünkü pişman olmayacaksınız..

About the author

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Dizüstü Bilgisayarın Kullanışlığı

    Dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlara göre çok