Notebook Kampanyaları

Notebook Kampanyaları

- in DÜNYA
165
0
Notebook Kampanyaları
Notebook Kampanyaları

Günümüzde artık herşey teknolojık oldu. Bunun için teknolojıye ayak uydurmak gerekir.

Bunun için de iyi bir bilgisayar şart , gündelik hayatta  çok yaygın kullanılmaktadırlar.Herkes kendi işin görmek için kullanır mesela ,kimisi internette surf yapmak için kullanır kimisi de işi için kullanmak ister tabi baska işleri olanlarda vardır.Bunun için işimize uygun kampanyayla aldığımız bir notebook ‘ a ihtiyacımız var .Peki uygun Kampanyayla notebook seçimini nasıl yaparız ? Bunun için önceliklerimiz bilgisayar ın özellikleri olacaktır daha sonra sı için bilgisayarın da fiyatının uygun olması gerek .Öncelikle bilgisayarı ne için kullanacaksınız internette surf yapmak için yoksa işin için veya eğitimin için mi gerekli ? bunlar için öncelikli bakman gerekenler bilgisayarın hafızası ,işlemcisi , taşınabilirliği ,ram alanı gibi özelliklerine bakmak gerekir hangisi işinizi görüyorsa fiyatı da uygun olanı seçerek doğru bir tercih yapmış olursunuz.Gelin şimdi de bilgisayar seçimi için hangisi sizin işinizi görür diye bilgi verelim;

İşlemci :Öncelikle işlemci önceliğini unutmayın ve özellikle yeni nesil işlemcileri tercih edin. Çünkü her gün gelişen oyun ve grafik programları güçlü bir işlemci ister.

Ekran Kartı: Ekran Kartına Gelince 1 gb ekran kartı bütün oyunlar için yeterlidir. Ancak işiniz için veri aktarma hızınada dikkat ediniz 128 bit ve üzeri tercih ediniz.

Sabit Disk Kapasitesi: Sabit disk kapasitesi, benim için pek önemli değildir. Ancak ‘ ben arşivci adamın izlediğim filmi kayıt ederim, oyun koleksiyonu yaparım ‘ derseniz. 320 gb ve üzerini öneririm.

Ekstralar: Video Kamera ekstralarda olamazsa olmaz video kameradır çünkü laptop’da video harici bir video kamera görüntü kirliliğinden başka birşey değildir.
Son Olarak Fiyat ve Performans İlişkisi:Açıkcası ne kadar performans hedefliyorsanız o kadar çok para ödemeniz gerekir.  Yine size bir uyarı yapmayı kendime borç bildim ; kesinlikle almadan önce internetten beğendiğiniz laptop için araştırma yapınız; gerek ısınma sorunu olsun , kısa zamanda işlevsizleşen parça olsun, fake ram ( tanıtımda olan ve asıl ram in uyuşmaması ) olaylarına dikkat edin.

 

About the author

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Dizüstü Bilgisayarın Kullanışlığı

    Dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarlara göre çok